Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Škola v přírodě den prvý

Škola v přírodě den prvý

13.6.2022

Po příjezdu do místa pobytu jsme se ubytovali, vybalili a po krátké aklimatizaci začali obědem. Většina se po bramboračce, kuřeti a rýži olizovala. Po obědě jsme vyrazili ještě za slunečného počasí na poznávací vycházku okolím. Cestou do národní přírodní rezervace Razula jsme obdivovali typické valašské chalupy, horské potoky, hluboké lesy a to do chvíle, než se nám nad hlavami začala kupit mračna. Původní záměr pokračovat dál jsme tak operativně změnili a vydali se srázem lesem k nejbližší cestě zpět do ubytovny. Jen pár metrů před cílem přišla průtrž mračen a lilo jako z konve. A tady jsme využili stavební taktiky místních horalů a jako úkryt před proudy vody přišlo kryté zápraží nejbližší chalupy. Pod krovem jsme přečkali nejhorší průtrž a pak už v ustávajícím dešti došli "domů". A protože nám zatopili, do rána bude všechno zase v suchu. Že úvodní procházka všem prospěla, o tom svědčila fronta na přídavky u večeře, u některých i opakované. Po večeři pár sportovců ještě vyrazilo na koloběžky, ale blížící se mraky nás nutily se vrátit. Před ulehnutím jsme se ještě společně sešli na pokojích při čtení "do ouška" a pak už každý zalezl do svého pelíšku. Netrvalo dlouho a chodbou se neslo už jen sladké pochrupkávání.