Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Zahradní slavnost Vysvědčení

Zahradní slavnost Vysvědčení

29.6.2022

Zmrzlinový stánek před školou, prosluněné červnové odpoledne a zaplněný amfiteátr zahrady, to jsou neklamné známky toho, že se školní rok naplnil. Po dvouletém omezování to byl opět rok, kdy se škola otevřela dětem, žákům, rodičům ale i široké veřejnosti. Realizované projekty, výpravy za poznáním a další aktivity to jen potvrzují. Přesto jsme se museli vyrovnávat s dalšími důsledky globalizace a i naši malou školu tak "zasáhly" důsledky ozbrojeného konfliktu na Ukrajině. Škola poskytla zázemí dětem uprchlíků a snažila se je zapojit do běžného vzdělávání, aby jim alespoň pomohla odpoutat myšlenky od nelehké situace, ve které se ocitli. A i když bychom si přáli, aby se tyto děti zase mohly vrátit do svých domovů, ke svým spolužákům a kamarádům, mají u nás dveře nadále otevřené. Tradice se ctí a v tomto duchu také probíhal celý program letošní zahradní slavnosti. Přes loučení s předškoláky, představení tříd, předávání Vysvědčení až po vyhlášení "Skokana" a "Rytíře" roku. Poprvé v historii těchto ocenění se oba tituly sešly u jednoho jména. Tímto slavnostním aktem se završila letošní slavnost Vysvědčení a začaly dětmi tolik očekávané prázdniny. Děkujeme všem dětem, žákům, rodičům, partnerům a příznivcům ať již z řad jednotlivců či institucí za podporu a spolupráci a přejeme všem nevšední léto plné nezapomenutelných zážitků.