Úvod > Rodiče a veřejnost > Škola pro rodiče

hledáme Asistenta pedagoga MŠ.pdf

Škola pro rodiče

Výzva

V souvislosti s realizací projektu Zahrad - místo k životu a zdroj poznání se obracíme na širokou veřejnost s následující výzvou. Leží vám někde na dvorku nebo ve stodole staré použité cihly (celé i rozbité), chodníkové dlaždice, kostky,  betonová skruž, staré smaltované nádobí (hrnce, pokličky), kuchyňské náčiní (naběračky, kvedlačky, příbory...), dřevěné bedýnky na zeleninu či ovoce nebo už nepotřebný dřevěný ponk? Víte, že už je nebudete potřebovat? Můžete je věnovat pro náš školní projekt? Vaše příspěvky rádi použijeme a zrecyklujeme.

Školní stravování

S novým školním rokem se mění podmínky přihlašování žáků ke stravování na příslušný školní rok. Již v posledním srpnovém týdnu, v případě, že budete chtít zajistit pro své dítě školní stravování, osobně oznamte tuto skutečnost v kanceláři dodavatelské školní jídelny Šrámkova 4. Pokud tak neučiníte, bude vaše dítě bez oběda. Tuto přihlášku již za vás odesílat nemůžeme.

Jídelní lístky

duben 3.pdf

duben 4.pdf

Od 1. 12. 2023 se ujala hlídka Ekotýmu - Potravinoví inspektoři - opětovného vyhodnocování oblíbenosti jídla ze školní kuchyně. Chceme tak navázat na již prověřený monitoring, kterým se nám dařilo snížit množství kuchyňského odpadu.

Školní speciální pedagog - Operační program J. A. Komenský (zřízení pracovní pozice od 1. 2. 2023)

Speciální pedagog působící na škole je součástí školního poradenského pracoviště (ŠPP). Ve spolupráci s pedagogickými pracovníky školy přispívá k včasné identifikaci žáků s potřebou podpůrných opatření, se kterými dále pracuje.

Činnost speciálního pedagoga můžeme rozdělit na depistážní, diagnostické, intervenční a metodické. V rámci depistáže vyhledává žáky školy s rizikem rozvoje speciálních vzdělávacích potřeb. Speciálně pedagogická diagnostika probíhá formou analýzy činností a sběrem údajů o žákovi, nikdy ne za účelem zjištění diagnózy, nýbrž k podpoře edukace v 1. stupni podpůrných opatření. U žáků s vyšší potřebou podpory spolupracuje s příslušným školským poradenským zařízením (ŠPZ - může se jednat o Pedagogicko-psychologickou poradnu (PPP) nebo Speciálně pedagogické centrum (SPC)).

Dále práce speciálního pedagoga spočívá v krátkodobé nebo dlouhodobé individuální práci s žákem nebo skupinou žáků formou reedukačních, kompenzačních a stimulačních činností vedoucí ke zmírnění výukových problémů.

Nedílnou součástí je rovněž průběžná komunikace a poradenství zákonným zástupcům i pedagogickým pracovníkům školy.

Konzultace se zákonnými zástupci budou probíhat dle předchozí domluvy se speciálním pedagogem (specialni.pedagog@zsvavrovice.cz).

TERMÍNY ŠKOLNÍCH PRÁZDNIN 2023/2024

HLAVNÍ pátek 28. 6. - neděle 1. 9. 2024