Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Javoříčko - den třetí

Javoříčko - den třetí

7.6.2023

Lehký opar nad údolím, ticho a většina spáčů. Tak vypadalo ráno třetího dne v Javoříčku. A to byl budíček posunutý na půl osmou. Po snídani jsme se vydali na tajemnou výpravu s překvapením, kterou pro své mladší spolužáky značkovali čtvrťáci a páťáci. Cestou, necestou, loukou, lesem, mezi skalami zpestřovali starší mladším zážitky z pochodu. To ještě sami věděli jen okrajově, co je čeká. Když jsme dorazili do kaňonovitého dna rokle, objevila se nad námi skaliska, tyčící se vysoko k obloze. Po schodech jsme stoupali do obrovité kamenné brány. Po prohlídce jeskynního výklenku jsme po dřevěných schodech šplhali výš a výš.. a najednou se ocitli v lese sami. Co teď? Jít dál? Čekat? Vrátit se? Trhat partu? Nebo zůstat pohromadě? Jak se rozhodnout? Mezitím se ke "zkamenělému zámku" přiblížila skupinka "stopařů" se všemi splněnými úkoly a setkala se zde s "netopýry" ukrytými v jeskyni (to byla ta část našich "ztracených", která se rozhodla zůstat pohromadě a vrátit se na místo, kde se ztratili). Ty další jsme se pak společně vypravili hledat. A protože všechno nakonec dobře dopadlo, mohli jsme se společně vrátit na dobrý oběd. Po poledním odpočinku jsme se věnovali školní výuce, poznávání okolí, hrám i odpočinku. Odpoledne sice spadlo pár kapek, ale nic dramatického.